Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 252569 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1740 dnia: Kwietnia 26, 2018, 10:52:19 pm »
nie martw się Natalio, my i tak wiemy co chcesz napisać  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1741 dnia: Kwietnia 26, 2018, 11:14:15 pm »
Natalko mnie nie było w domu. Byłam na promocji książki córki koleżanki. Jest to jej debiut pod tytułem "Bez dziadka. Pamiętnik żałoby".
Coś w stylu trenu, pisanego prozą. Ciekawy wieczór, a potem jeszcze się poszwendałam po galerii i wyszłam z tenisówkami zakupionym w teka-maxie. Dobrze, że nie zaszalałam, bo wiele ciekawych rzeczy było, ale czasu miałam niewiele, bo galerię zamykali
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1742 dnia: Kwietnia 27, 2018, 11:12:26 am »
Ja na razie siedzę w domu.Jakoś boję się wsiąść za kierownicę.Jak przejdzie mi to na pewno gdzieś wyskoczę ,drobny zakup to zawsze zbawienny wpływ na poprawę samopoczucia.
Dziś wyciągnięto mi szwy .Ładnie się zagoiło.W poniedziałek mogę umyć głowę ztx.2maja rozmowa z prof Raspem (operatorem)a później już tylko terapia.Już się cieszę na powrót do Polski. ztx
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1743 dnia: Kwietnia 27, 2018, 11:27:05 am »
Może ktoś wie gdzie szukać opiekunek np z Ukrainy.Moja mama jednak źle znosi moją nieobecność I chyba będę potrzebować więcej godzin.MOPS odmówił więc muszę zacząć poszukiwać prywatnie.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1744 dnia: Kwietnia 27, 2018, 12:57:46 pm »
Natalko, znam jedną pielęgniarkę w Toruniu i nie o niej myślę, ale mogę się jej przypomnieć i rzucić temat.
Podaj więcej szczegółów: na ile godzin, zakres pracy, ile zamierzasz wydać...
Może uda się tą drogą. Znam tylko jedną osobę z Torunia. Nie mam tam rodziny, choć jest duża i rozsiana po niemal całej Polsce
Masz kontakt do siostry? Może się opamięta i włączy, ludzie się zmieniają
Z Ukrainkami to też dobry pomysł, ale to raczej z referencji lub przez agencje. Chodzi o sprawdzenie jej. I podpisanie umowy
Moją koleżankę, która opiekowała się starszą panią przez kilkanaście lat (nie miała w Polsce rodziny). Miała alzheimera i były opiekunki do sprzątania i gotowania (Ukrainki lub Białorusinki) ale ona sama zaglądała tam niemalże codziennie, a już na końcu z nią zamieszkała, bo tylko obcy już nie wytrzymywali. Był czas (ok. 3 lat) kiedy wynajmowała pokój studentce w mieszkaniu tej pani, by w nocy ktoś był, gdy nie było opiekunki. Może też byłoby to rozwiązanie dla Ciebie. Opiekunka do sprzątania, zakupów, a studentka do towarzystwa.
Ta pani zmarła w wieku ponad 90 lat. Z moją koleżanką się zaprzyjaźniły, kiedy jeszcze była sprawna umysłowo.
Zawsze ją podziwiałam za to zaangażowanie. Często rodzina tak się nie zaopiekuje, jak ona to organizowała.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2018, 01:11:50 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1745 dnia: Kwietnia 27, 2018, 01:36:10 pm »
Niestety Dana na opamiętania siostry nie mam co liczyć

,wnuczek też nie.Zostałam sama na placu boju.
Wici możesz rozpuścić ja też ruszyłam z działaniem.Mama beze mnie staje się bardzo zagubiona.Musi to być osoba bardzo uczciwa.Za każdą pomoc będę wdzięczna.Płaciłam różnie od 10-12 zł ale to zawsze można ustalić.Dzięki
 
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1746 dnia: Kwietnia 27, 2018, 03:43:15 pm »
Natalko, ale na ile godzin dziennie i jaki zakres prac. Czy głównie towarzystwo, czy sprzątanie, gotowanie.
Stawka zależy też od kwalifikacji osoby. Spróbuje popytać, ale wolę konkretne rozmowy, dlatego dopytuję
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1747 dnia: Kwietnia 27, 2018, 03:53:01 pm »
Dana 2-3 godziny dziennie ( ok 17-20) a z obowiązków wszystkiego po trochu.Mama ma z MOPS 2 godziny ale to jest za mało.Mama ma 88 lat.Wię jak ktoś ma z taką pracą do czynienia to chyba wie co potrzeba.Najważniejsze jest jednak serce,cierpliwość i uczciwość.
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1748 dnia: Kwietnia 28, 2018, 02:51:00 pm »
Rozmawiałam z koleżanką z roku.Byłyśmy tylko 4( kierunek techniczny) I smutna refleksja mnie napadła ,każda z nas ma dziecko poza granicami Polski .Trzy po jednym,jedna oboje.Szkoda,że nasze dzieci muszą szukać "chleba" na obczyźnie,szkoda,że nie mogą ze względów ekonomicznych ( a pewnie niedługo I politycznych) zostać u siebie. ::((
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1749 dnia: Kwietnia 28, 2018, 03:20:33 pm »
Natallko nie przesadzaj
Może z powodu prześladowań politycznych niebawem będą przymuswe emigracje (jak w 68 r, czy po stanie wojennym)
Ale teraz to raczej wybór, jesteśmy w Europie, świat się otworzył i dzięki lotom skurczył
Dziecka mają wybór. U moich nie był to w żadnym wypadku przymus ekonomiczny, myślę (na ile znam sytuację Twojego syna) u Was też nie.
Granice otwarte, stare pojęcie patriotyzmu wg mnie nie dla wszystkich ma znaczenie
Przemieszczają się, poznają świat i ich różne kultury. Dla mnie jest to pozytywne zjawisko
A u nas brak pracowników, tylko nie dla wszystkich, którzy wyjechali byłyby takie same stawki, jak mają tam

Moje dzieci z Niemiec przymierzały się w pewnym momencie do powrotu, córka szukała domu w okolicy Katowic. Ale wiele przemówiło za pozostaniem (nie ekonomia) a teraz wnuki też by nie chciały wrócić. Chętnie są całe wakacje, jednak tam wracają chętnie. Porównując Niemcy do naszego kraju, myślę (z moich obserwacji) że jest tam więcej uczciwości, odpowiedzialności i żyje się spokojniej i życzliwość sąsiedzka jest większa. No ale to może moje obserwacje. Nikt z poznanych tam Polaków (znam ich wielu) nie myśli o powrocie. I to smutne, bo kraj się wyludnia
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1750 dnia: Kwietnia 28, 2018, 06:33:22 pm »
To prawda,żyje się spokojniej,pewniej,mniej obaw.Tylko parafrazując dlaczego u nas takich warunków nie ma?Dlaczego chorym na spiczaka nagle odmawia się refundacji leku,dlaczego opieka I pomoc dla osób niepełnosprawnych jest prawie zerowa .Tych dlaczego można wymieniać bez końca I la mnie wyjazd z powodu tych "dlaczego" też jest ekonomiczny!!!!
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1751 dnia: Maja 08, 2018, 04:32:37 pm »
Wczoraj zakupiłam pierzgę .Zaczęłam 2 x dziennie popijać.Zobaczymy na efekt -może słyszeć zacznę? xhc :oklaski:
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1752 dnia: Maja 08, 2018, 07:44:16 pm »
Wczoraj zakupiłam pierzgę .Zaczęłam 2 x dziennie popijać.Zobaczymy na efekt -może słyszeć zacznę? xhc :oklaski:
:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1753 dnia: Maja 12, 2018, 09:00:49 pm »
Dzisiaj u mnie popadało i pogrzmiało.Fajnie ,bo było już bardzo sucho.Niestety od przyszłego tygodnia silne ochłodzenie.
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #1754 dnia: Maja 21, 2018, 05:58:33 pm »
Gdzie znajdę stronę o ziołach szukam i nie mogę znaleźć.
Natalia