Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 252184 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpnia 15, 2015, 08:17:12 pm »
ja bardzo dobrze rozumiem tzw pózne macierzyństwo, mam brata 17 lat młodszego  :) i to że natura płata figle  ;)
pisząc o pełnej świadomości miałam na myśli tą kobietę, poddanie się in vitro w wieku 60 lat i nie myślę o swojej wygodzie bo wtedy trzeba przeorganizować całe życie ale o odpowiedzialności za wychowanie dziecka, bo ta jest ogromna i rośnie wraz z wiekiem dziecka, dla mnie dziecko nie jest zabawką ani kaprysem,
mam siostrzeńców w przedziale 28 lat do 4 lat i wszystkich kocham jak własne dzieci i przy nie których uczestniczyłam w ich wychowaniu i znam tą odpowiedzialność
ja tej kobiety nie potępiam, to jej życie
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpnia 15, 2015, 08:22:28 pm »
Obejrzalam wypowiedź p. Sienkiewicz i mam takie wrażenie ,że ona nie zawsze jest świadoma tego co mówi i pewnie tego co robi.Jej wypowiedzi bardzo przypominały mi wypowiedzi Wałęsy.
Nie rozumiem kobiety ,która w wieku 60 lat decyduje się na dzieci i jest w pełni świadoma tego kroku.Ptaszyno myślę tak samo jak Ty.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpnia 15, 2015, 10:05:14 pm »
Tak jak pisała Dana, o kopie energetycznym, to ja też uważam, że Ona już go dostała. Gdybym nie wiedziała kto to jest, to bym myślała, że to kobitka lekko przed 50. Dobrze się trzyma, ma entuzjazm. Oj chyba pozazdrościć jej tego.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpnia 15, 2015, 10:54:49 pm »
dla mnie to co mówiła przed kamerami to jakąś gra ,plotła mamusia ,powstanie ,szarytki , książeczka mieszkaniowa zupełnie nie na temat ,a dlaczego jej miał się należeć zasiłek macierzyński ,mieszając ministerstwo jak i premier w to wszystko,ludzie z serca jej pomagali a ona pieniądze chce od państwa,pominę sprawę macierzyństwa i jej ciąży bo to jej sprawa ,jej sumienia   
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #679 dnia: Sierpnia 17, 2015, 01:06:30 pm »
Zrobiło się lepiej temp .ok27 stopni i nie ma być więcej.Moja wnusia przesłodka,ale tak bardzo mnie absorbuje,że na forum czytam wpisy anie mam czasu coś napisać.Teraz dziewczyny poszły na spacer wię nadrabiam zaległości ze wszystkim.Pozdrawiam Was
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #680 dnia: Sierpnia 17, 2015, 05:14:08 pm »
Natalko korzystaj z każdej chwili spędzonej z wnusią  :-* :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #681 dnia: Sierpnia 20, 2015, 04:45:35 pm »
  Nikomu tego nie życzę ( tzn tyle zachorowań) ale oznacza to ,że nawrót choroby też można wygrać.Poczytajcie

U Sharon po raz pierwszy zdiagnozowano raka piersi w 1980 roku, mając 29 lat. Stoczyła bitwę z rakiem trzykrotnie w 1990 roku, a następnie wykryła guzka pod pachą cztery lata później. Po dłuższej przerwie choroba ponownie dała o sobie znać, atakując jelito grube w 2007 roku. Po raz kolejny udało jej się pokonać chorobę i nadal prowadzić zdrowe życie.

W sumie kobieta przeszła masektomię, rok chemioterapii oraz codzienną radioterapię przez ponad sześć tygodni. Obecnie cieszy się dobrym zdrowiem - choroba jest w remisji, a Sharon mogła powrócić do pracy.

Niestety, jej bliscy nie mieli tyle szczęścia. Obydwoje rodzice Sharon, a także jej mąż, zmarli z powodu nowotworów.
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #682 dnia: Sierpnia 20, 2015, 07:07:56 pm »
Skąd jest ta Sharon? Przegladając fora rakowe amerykanskie zauwazyłam, że tam o wiele częściej wycinają to, na co w Polsce proponuje się wyłacznie chemię czy naświetlania. Mam kolegę co ma nieoperacyjnego raka mózgu. Od początku mu powiedziano, że nieoperacyjny, ale że chłop zaczął mieć problemy z utrzymaniem równowagi, z chodzeniem, to się uparł, że chce i tak operację. Znalazł chirurga, który zgodził sie operować. Oczywiscie, nie wyciął wszystkiego, jednak gościu żyje i normalnie funkcjonuje, operacja była jakies 5 lat temu.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #683 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:12:39 pm »
Tak z USA ale nie to jest ważne .Ważne ,że zawsze można wygrać
Natalia

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #684 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:16:31 pm »
tak Natalko, można wygrać, ale w dużym stopniu zależne to jest między innymi od metody leczenia i leków  :)
a u nas jest jak jest  :(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #685 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:20:10 pm »
Tak z USA ale nie to jest ważne .Ważne ,że zawsze można wygrać


powiedziałabym, że zawsze można mieć nadzieję, że się wygra


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #686 dnia: Sierpnia 26, 2015, 08:46:37 am »
Wczoraj u mnie padało( dokładniej mówiąc kropiło).Idąc do sklepu na zakupy nawet trochę zmokłam ( przyjemność) .Dziś słońce w pełni .Mała śpi,synowa po zabiegu czuje się ok więc ja ruszam chociaż na godzinkę do lasu.Pozdrawiam serdecznie
Natalia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #687 dnia: Sierpnia 26, 2015, 08:50:27 am »
przyjemnego spacerowania :)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #688 dnia: Sierpnia 26, 2015, 09:41:24 am »
dobrze, że już po zabiegu!
u mnie wczoraj padało od południa do nocy, dziś piękne słońce,

na spacer nie idę, bo kolanko by się zbuntowało (tu mogę chodzić tylko z góry i pod górę)
ale Tobie życzę udanego relaksu  :-*


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #689 dnia: Sierpnia 26, 2015, 11:37:06 am »
To trochę deszczyku użyłaś.U mnie było może 30 min wszystkiego.Jak patrzę na Wisłę to niedługo przejdę suchą stopą na drugą stronę.Kolanka ważne Mag dbaj o nie :)
Natalia