Autor Wątek: Między Polską a Austrią  (Przeczytany 250564 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #690 dnia: Września 05, 2015, 08:34:11 am »
Piękny słoneczny poranek.Umówiłam się z kol. na kije w lesie jest znów czym oddychać.Przede mną znów wesołe i zabiegane dni ,bo wracają moje dzieciaki i będą u mnie do 11 września.Miłego weekendu życzę Wam
 :) :)
Natalia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #691 dnia: Września 06, 2015, 12:43:25 pm »
 to coś co mnie przeraża:
Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów… Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę… Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie…
— napisał n swoim koncie na Facebooku Bulonis Kamil, bloger podróżnik. Jego wstrząsająca relacja pokazuje prawdziwe oblicze kryzysu imigracyjnego w Europie.
Oto pełny wpis (zachowana oryginalna pisownia):
Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów… Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę… Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz… Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki „Chcemy do Niemiec” - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę… Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie… Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie… Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni… Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem… Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali… Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem… Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku… Liczyło się prawo pięści… Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi… Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę
— napisał bloger.
Natalia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #692 dnia: Września 06, 2015, 12:57:21 pm »
Czytałam wczoraj na fejsie...i powiem Wam, że jako człowiek chujowo  się czuję. W tej ambiwalencji. Nie mogę spokojnie patrzeć w oczy tych ludzi, zwłaszcza dzieci... Myślę, jak będzie wyglądać ich życie, nawet to najbliższe (idzie zima!). A z drugiej strony...wśród nich na pewno są poukrywani ekstremiści. Ci z ISIS musieli by być jeszcze większymi bezmózgami niż są, żeby nie wmiksować w te masy swoich degeneratów. Kurwa!!! Jak to ogarnąć?!
A widzieliście tę Greczynkę, która płakała do kamery, że tysiące Syryjczyków opanowało ich wyspę i życie na tejże jest absolutnie sparaliżowane? Próbowałam sobie wyobrazić tak moje miasto, moja ulicę... Siedzę se przy kawce w na kanapie, a za oknem głodni, brudni LUDZIE, głośny płacz dzieci... I mój strach. Po prostu strach! 
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #693 dnia: Września 06, 2015, 12:57:53 pm »
Nie chcę dyskutować na ten temat. Jest trudny.
To jest to zjawisko, o którym kiedyś pisałam przy okazji dyskusji o dżichadystach.
Biedni ci ludzie, ale ja sobie tego wokle nie potrafię teraz wobrazić  ::((

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #694 dnia: Września 06, 2015, 01:00:38 pm »
przerażające i trudne i pełne obaw   
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #695 dnia: Września 06, 2015, 01:04:06 pm »
straszne to co się dzieje, przerażające i jakże smutne biorąc pod uwagę niewinnych ludzi..
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #696 dnia: Września 06, 2015, 02:17:41 pm »
Wg mnie jest to największy problem obecnych czasów i sprawdzian humanitaryzmu i ludzkiej solidarności.
A odnosząc się do wpisu blogera Natalko, uważam, że tak jak przy innych tego typu sytuacjach, do rzeszy ludzi uciekających przed wojną, w celu ratowania życia, dołączają się inni (jak pisze bloger dzikusy) którzy zostawiają rodziny w domu, a sami wyruszają w poszukiwaniu lepszego życia. Są to emigranci z Kosowa, Albanii i inne męty, które robią zawieruchę. Nie mieszałabym ich do głównego problemu ucieczki ludzi, w celu ratowania życia. Problem w odróżnieniu jednych od drugich. Trudna komunikacja, brak dokumentów, kompletne wycieńczenie i rozpacz.
W Polsce zamiast durnego referendum, można by wybudować za 100 mln przejściowy obóz dla uchodźców, zanim znajdą swoje miejsce.
Polska robi problem z 2000 osób, a w Niemczech samo Bottrop przygotowuje się na przyjęcie takiej ilości osób. Essen na podobną liczbę.
Polacy już zapomnieli, jak sami uciekali, chroniąc się w innych państwach.
Franciszek zaapelował, by każda parafia przygarnęła jedną rodzinę. Ciekawe co odpowie nasz kościół i czy będzie dzielił ludzi wg wyznania.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #697 dnia: Września 06, 2015, 02:35:21 pm »
Ciekawe co odpowie nasz kościół i czy będzie dzielił ludzi wg wyznania.

może i to ciekawe, choć raczej przypuszczam, że się nie wypowie  :(

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #698 dnia: Września 06, 2015, 02:40:17 pm »
Ciekawe co odpowie nasz kościół i czy będzie dzielił ludzi wg wyznania.

może i to ciekawe, choć raczej przypuszczam, że się nie wypowie  :(

Gdy pracowałam jeszcze w szkole poprosiliśmy księdza z parafii obok szkoły ,żeby zasponsorował obiad jednemu dziecku .Ksiądz odpowiedział ,że to jest kościół a nie biuro pomocy społecznej.Tam powinniśmy się udać i prosić o wsparcie.
Natalia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #699 dnia: Września 06, 2015, 02:42:57 pm »
jestem przerażona... Dana, rodzinę, kulturalną, normalną, nawet nieznającą języka - jasne... (jeden z pierwszych filmów, jakie widziałam na wideo, to "dziewczynka, która nauczyła się mówić słowo 'wolność'". sama wtedy byłam dziewczynką. film oglądałam kilkanaście razy, o uchodźcach z Kambodży)


...ale dzicz, która Cię obsra?
a potem wzmocni się i... co dalej?


jestem za tym, żeby pomagać, jak najbardziej, ale nie za wszelką cenę. Perła, zgadzam się z każdą Twoją literką... z tym strachem... i obawą co do przyszłości
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #700 dnia: Września 06, 2015, 03:07:03 pm »
Polacy nie zapomnieli, tylko jest taka różnica, mam tu na myśli lata 80-90, że w latach 80 to z przymusu (prawie deportacja) wyjeżdżali i w większości to była inteligencja, późniejsze lata, to już w sporej części wyjazdy ekonomiczne. Ostatnio tylko wyjazdy ekonomiczne.
Ilość, która wyjechała początkowo z Polski, wtopiła się i szybko, i łatwo, i nikt nie robił problemu. Nieco późniejsza emigracja, to przede wszystkim fachowcy, jak widać też nie ma problemu.
Ilość afrykańskich uchodźców, jest nieporównywalna z naszą emigracją, i nieporównywalna jest też ich odmienna mentalność, status ekonomiczny i wykształcenie.
Nie byłabym zdziwiona, gdyby okazało się, że za tym cały zamieszaniem stoi ISIS, łącznie z tym, że opłaca tych którzy werbują ludzi do wyjazdu, daje kasę rodzinom na wyjazd.
Jak słyszałam ile kosztuje od osoby taki wyjazd, to się zastanawiam, po co jechać, jak się ma taką kasę. A wyjeżdżają całe rodziny, więc od kogo pożyczają?, od sąsiadów?, którzy też wyjeżdżają.
Przecież taka masa ludzi mogłaby szybko zrobić porządek u siebie w kraju.
Coraz częściej przychylam się do stanowiska Węgier.


31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #701 dnia: Września 06, 2015, 03:11:07 pm »
Ciekawe co odpowie nasz kościół i czy będzie dzielił ludzi wg wyznania.

może i to ciekawe, choć raczej przypuszczam, że się nie wypowie  :(



z newsweeka:

http://polska.newsweek.pl/uchodzcy-stanowisko-kosciola-biskupi,artykuly,369850,1.html



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #702 dnia: Września 06, 2015, 03:15:07 pm »
Biszkopty i Arcybiszkopty, woda na mój młyn....Ale już spokój Perła, oddech, już się kurwa nie nakręcaj!!! >:D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #703 dnia: Września 06, 2015, 03:57:23 pm »
Ich ręce założone na kolanach same mówią za siebie, nic dodać  ::((
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Między Polską a Austrią
« Odpowiedź #704 dnia: Września 06, 2015, 08:44:30 pm »
podoba mi się to zdanie..hehe  ;)

"Wszak  bardzo często zabierają głos w sprawach swojego finansowego zaopatrzenia i potępiania cudzych zachowań seksualnych, co mogło doprowadzić do ich wyczerpania."
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1