Autor Wątek: potrójnie ujemny rak piersi  (Przeczytany 182201 razy)

Offline Zuzka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: potrójnie ujemny rak piersi
« Odpowiedź #480 dnia: Grudnia 21, 2023, 02:26:23 am »
Dziękuję za slowa otuchy. W sumie jak się zastanowię to nawet w moim najbliższym otoczeniu znam kilka kobiet, które bez szwanku wyszły z raka piersi, a chyba ani jednej osobiście nie poznałam dla której byłoby inaczej.

Offline Nika007

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: potrójnie ujemny rak piersi
« Odpowiedź #481 dnia: Marca 27, 2024, 07:15:29 am »
Dzień dobry. Mam na imie Monika i mam 33 lata. Wczoraj usłyszałam diagnoze raka piersi trojujemnego. Guz ma wielkosc prawie 2 cm. Zlokalizowany w lewej piersi. Bardzo sie boje bo mam w domku 2 letnego synka, ktorego kocham nad zycie. Chciałam się wygadac troche zeby mi ulzylo. Moze jest jakas Pani ktora mi odpisze.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: potrójnie ujemny rak piersi
« Odpowiedź #482 dnia: Marca 27, 2024, 09:42:11 pm »
No mało tu zagląda teraz osób, bo wszystko na fejsie siedzi. Mamy tu dziewczynę, która jeśli dobrze pamiętam (bo dawno to było) chyba na końcówce ciąży była albo dwumiesięczne dziecko miała i starszą chyba dwulatkę. Rak piersi z przerzutem do węzła. Teraz jej starsza córka w średniej szkole a młodsza albo kończy podstawówkę albo początek średniej. I dziewczyny ciągle mają matkę, chociaż rokowania nie były takie całkiem dobre. Brać taki przykład za wzór i do boju. Leczenie i później spokój będzie.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Nika007

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: potrójnie ujemny rak piersi
« Odpowiedź #483 dnia: Marca 28, 2024, 05:50:17 am »
Dziękuję lulu za odpowiedź. Jak nazywa sie grupa na fb zebym mogla ja znaleźć i dołączyć? Ciesze sie z tej historii ktora opisalas. Potrzebuje takich pozytywnych aspektow jak nigdy. Dzisiaj mam wizyte u lekarza i bedzie mnie kierowal na dokladniejsze badania. Narazie jestem tylko po biopsji gruboiglowej piersi. Przeraża tez mnie moje ki67 - prawie 100%. Guz wyczułam 29 lutego 2024. Pierwsze usg 12 marca, biopsja 19.03, wyniki 26.03. Wszystko przede mna dopiero.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: potrójnie ujemny rak piersi
« Odpowiedź #484 dnia: Kwietnia 02, 2024, 05:04:59 am »
Wysokie ki to zwykle dobra reakcja na chemię i za to trzymajmy kciuki
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia