Autor Wątek: Dieta prozdrowotna  (Przeczytany 32638 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2015, 10:17:20 pm »
mam nadzieję Amor że się na mnieu nie obrazisz, ale nikomu nie polecam lektury biosłone;
nie wszystko oczywista jest tam kłamstwem, ale Słonecki to jakiś dziwny nawiedzony pan, który ma rzeszę fanów nazywających go "mistrzem" (WTF?) i na pewno nie jest on godzien zaufania

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2015, 09:05:30 am »
A za co się tu obrazić?  Ja go kompletnie nie znam, trafiłam na tę dietę przypadkiem czytając "organiczni" i wydawała mi się ciekawa. Zawsze zalecam zdrowy rozsądek! Interesują mnie ostatnio alergie  i szukam na nie różnych sposobów!
Jeszcze raz przeczytałam ten artykuł i to co wchłonęłam  ,wydaje mi się zgodne z prawdą. Oczywiście zawsze mogę się mylic.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2015, 09:12:30 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2015, 09:40:02 am »
Oczywiście zawsze mogę się mylic.

Przejrzałam stronę. I zazwyczaj gdy trafiam na takie zalecenia dietetyczne, raczej restrykcyjne, raczej odbiegające od tzw. 'normalnego' odżywiania, to sobie myślę, że stosowanie takich diet wymaga sporej dozy zaufania w jakąś wiedzę, ale też wiary w to, że taka dieta pomoże. Niektórzy nawet idą dalej i wierzą, że nagle otrzymali dostęp do czegoś, co może ich uchronić przed wszelkimi chorobami, łącznie z rakiem.
I oczywistą rzeczą jest, że nasza dieta ma wpływ na jakość życia. Ale mnie oddala właśnie ten nadmiar.
Dlatego to piszę, bo myślę, że mniej tu chodzi o racjonalne decyzje, w których można lub nie - się mylić, a właśnie bardziej chodzi o uwierzenie, że coś może pomóc; nawet trochę w czarodziejski sposób  :D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2015, 10:29:27 am »
Dietę trzeba dostosować do potrzeb organizmu . BYłam na budwigowej , mnie własnie poprawiała jakość zycia, bo byłam szczęsliwa ,że robię cos dobrego dla siebie. Od indywidualnego podejścia tez wiele zależy.   Zawsze rozsądek zalecam. I nic wbrew sobie - to chyba podstawa.  Można tez cos dla siebie wybrać , resztę odrzucić- np. wiedzieć gdzie jest cukier i jak się go strzec. ( jeśli ktoś broni się przed grzybicą).Tu nie ma zadnego czary mary - ktoś może nie wiedzieć ,że dużo cukru zawierają gotowana marchew i buraki!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:13:57 am »
mam parę koleżanek które  korzystały z pomocy wykwalifikowanych dietetyków przy doborze diet ,jedne zdrowotna miały ,inne odchudzającą , wszystko było niby zdrowe .Owszem jedzenie i rozpiski posiłków spoko,produkty owszem rożne  ale ja zwróciłam uwagę na duże dawki jakiś suplementów,kupowane u tych dietetyków mam mieszane uczucia ,ludzie rożne sposoby znajdują na zarobek i moda jest na zdrowe jedzenie  ,hmy ludzie kiedyś długo żyli ,odżywiali się normalnie,tylu leków nie brali jak obecnie /przemysł farmaceutyczny największy rozwój/.Mi kiedyś powiedział ktoś bardzo mądry że człowiek jest dla siebie najlepszym lekarzem tylko trzeba wsłuchać się swój organizm ,ja wiem np co mi szkodzi a co dla mnie jest dobre i wiem że dla każdego jest wskazany  wysiłek ,ruch ale konsekwentnie i bez przegięcia ,dzisiaj ćwiczę intensywnie a później robię przerwę i zajadam za troje albo siedzę non stop. Każda dieta ma dobre i złe strony ,nie ma doskonałości w nich ,a np basen rewelka ,szybkie spacery tez,jazda na rowerze super ,gimnastyka stosowna do wieku i możliwości tez pomaga ,ot wszystko z głową i mż taki mój pogląd na rewelacje w jedzeniu  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2015, 12:19:36 pm »
przeczytałam do końca i tez uważam, że facet pisze logicznie...nie znam go w ogóle...odnoszę się tylko do tego artykułu ........ w sumie przekonał mnie
zresztą on tylko podaje jak w naturalny sposób pozbyć się grzybicy przewodu pokarmowego i językiem ludzkim_niemedycznym   tłumaczy co się w tych naszych flakach dzieje  ;) ....a ja lubie takie obrazowe tłumaczenie
i najważniejsze wg mnie"

"W gruncie rzeczy, każda dieta polega na ilościowym i jakościowym ograniczeniu substancji odżywczych, więc na dłuższą metę taki sposób odżywiania jest po prostu szkodliwy. A zatem dieta nie powinna być celem samym w sobie, a jedynie w miarę krótkim incydentem na drodze do zdrowia."

o_to_to........krótkim incydentem......ja kiedyś chorując na nerki miałam dietę nerkową....w czasie leczenia i trochę po.......a potem pomału jadłospis wrócił do normy

pisze jak sobie zdiagnozować uczulenie na gluten.....(ja sobie wyczaiłam nietolerancje laktozy....a trwało lata zanim się zorientowałam co mi jest)......i wydrukowałam to i chłopu memu dam do przeczytania........bo po zrobieniu wszystkich badań, łącznie z tomografem brzucha nie wiadomo co mu jest  ::)
dzięki amorek
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2015, 12:52:26 pm »
Fajnie róza ,ze przyjęłas to tak, jak ja pragnęłam by zostało przyjęte.:)  Po prostu macie brać  z tego to co wam potrzebne.
madziu  podając tego linka kompletnie nie miałam na myśli  diety odchudzającej ani odchudzania!  Tytuł- dieta prozdrowotna mówi sam za siebie!!! to raczej miała być ciekawostka dla borykających się z grzybicą, jakimiś dolegliwościami typu wzdęcia itp. i chcących troszkę zdrowiej i świadomie  się odzywiac !!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2015, 12:53:45 pm »
A za co się tu obrazić?  Ja go kompletnie nie znam, trafiłam na tę dietę przypadkiem czytając "organiczni" i wydawała mi się ciekawa. Zawsze zalecam zdrowy rozsądek! Interesują mnie ostatnio alergie  i szukam na nie różnych sposobów!
Jeszcze raz przeczytałam ten artykuł i to co wchłonęłam  ,wydaje mi się zgodne z prawdą. Oczywiście zawsze mogę się mylic.

ten artykuł jest akurat mało kontrowersyjny, ale jak wejdziesz dalej w las, szczególnie na forum to zobaczysz o co mi się rozchodzi ;) nie wszystkie zalecenia Sloneckiego są złe, wiele jest bardzo słusznych, ale nie polecam diagnozować się na podstawie tego co on wypisuje; jak wrócę do domu to odkopię artykuł na temat candido-ściemy i "testu buraczkowego" i wkleję linki

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 22, 2015, 12:58:03 pm »
Wierzę ci , tylko ja kompletnie nie zamierzałam się wgłebiac w pisaninę pana Słoneckiego a już na pewno nie planuję  czytać  tamtego forum. Spodobało mi się to co przeczytałam i ta wiedza ( może jej część)wystarczy. Na mnie żaden oszołom na pewno  nie zarobi !:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 22, 2015, 01:01:33 pm »
to tak jak z  fartuchami.....zanim się dowiesz co Ci jest....to trza kilku obskoczyć....każden ma swoja teorię
opinie ma dobre jak pomógł.....złe jak nie pomógł....zależy czy trafił z diagnozą i lekami....czy mu się nie udało
i zaręczam, że tak samo jest z krawcowymi, fryzjerami i mechanikami samochodowymi  >:D

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 22, 2015, 04:59:37 pm »
Amorku ja tez pisałam ogólnie o dietetykach i ich dietach :) ,artykułów jest wsio ugodno o rewolucjach ,to pomaga ,to szkodzi ,matko przeżyłam już trochę i owszem wiem cukier ,słodycze ,smażone potrawy  są bee dla mnie i powinnam ich unikać ,na choróbska pracuje się od urodzenia taka prawda .W tego pana rewelacje nie mam zamiaru się wczytywać zbytnio ale przeczytałam artykuł i spoko każdy ma swój pogląd ,dobrze że go  zamieściłaś bo można   zawsze coś dla siebie skorzystać .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 06, 2015, 11:39:08 pm »
A za co się tu obrazić?  Ja go kompletnie nie znam, trafiłam na tę dietę przypadkiem czytając "organiczni" i wydawała mi się ciekawa. Zawsze zalecam zdrowy rozsądek! Interesują mnie ostatnio alergie  i szukam na nie różnych sposobów!
Jeszcze raz przeczytałam ten artykuł i to co wchłonęłam  ,wydaje mi się zgodne z prawdą. Oczywiście zawsze mogę się mylic.

ten artykuł jest akurat mało kontrowersyjny, ale jak wejdziesz dalej w las, szczególnie na forum to zobaczysz o co mi się rozchodzi ;) nie wszystkie zalecenia Sloneckiego są złe, wiele jest bardzo słusznych, ale nie polecam diagnozować się na podstawie tego co on wypisuje; jak wrócę do domu to odkopię artykuł na temat candido-ściemy i "testu buraczkowego" i wkleję linki

i co? wróciłaś już?  :P
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 07, 2015, 08:59:33 am »
heheh, tak, z alzhaimerem :P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Dieta prozdrowotna
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 07, 2015, 01:50:19 pm »
o tak !  ostatnio pojechałam zapisac GNiewka na szczepienie i nie mogłam sobie przypomnieć jak się nazywa!!! :o :o :o ::((
( a artykułu nie pamiętam , niczego szukać nie będę bo mi się dziś nic nie chce) :P
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat