Autor Wątek: Kącik zielarza  (Przeczytany 90311 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #345 dnia: Maja 26, 2020, 08:44:44 am »
 xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #346 dnia: Maja 26, 2020, 05:30:36 pm »
Odzwyczaiłam się pić czarną herbatę (taką na co dzień, do posiłków). Zielonej nie mogę, bo wyziębia organizm, a ja przy niedoczynnosci tarczycy i hashimoto powinnam go rozgrzewać. Więc zbieram wszelkie zieloności, suszę i popijam:
- liście rokitnika (dodatkowo wzmacniają włosy),
- liście polnych poziomek,
- liście i kwiat lipy,
- liście brzozy (pomogą pozbyć się przyokazji nadmiaru wody).

Na świeżo:
- kwiat czarnego bzu,
- kurdybanek,
- mięta,
- melisa,
- podagrycznik,
- kwiaty czewonej koniczyny (mendopałzalnie też wspomaga).

No i kwiatki wszelakie zbieram i dosypuję do czerwonej herbaty:
- forsycja,
- czarny bez,
- lilak,
- akacja,
- płatki róży,
- jaśmin,
- chaber,
- płatki nagietka,
- płatki słonecznika
- płatki malwy
- kwiat jabłoni (jest genialny!!!!)

No, to na zdrówko.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #347 dnia: Maja 26, 2020, 06:57:51 pm »
Podziwiam Ancia Twoje samozaparcie :oklaski: :oklaski:Ja czarnej też nie piję,zielonej również no i mięty ( homeopatia jej nie lubi)Popijam niestety herbatki wszelkiego typu i maści ale sklepowe bxu :welcome:.Ostatnio zakupiłam olej CBD i wydaje mi się,że to zioło też mi pomaga.Mam przerwę w jemiole ,to trochę sobie " poćpam" ztx ztx
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #348 dnia: Maja 26, 2020, 07:20:31 pm »
Anciu, gdzie Ty to wszystko suszysz i potem trzymasz. Toż to całe spiżarnie potrzebne.
Też nieustannie podziwiam Ciebie. Cierpliwość w zbieractwie i znajomość. Ale bakcyla nie łyknę. Ze zdrowych rzeczy, najlepiej wychodzi mi spacerowanie, jazda rowerem i wdychanie podczas wycieczek wszelakich zapachów natury.
Natalko też czasem zakupię jakąś herbatkę z mieszanką ziół i owoców. Mięte zrywam w ogródku sąsiada (za jego pozwoleniem) i tę herbatkę lubię. Raz dziennie też zieloną, ale ranek muszę rozpocząć dobrą czarną herbatą (farfoclówę). Lubię ją bardziej od kawy.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #349 dnia: Maja 28, 2020, 04:36:01 pm »
Dziewczyny, toż to sama przyjemność. Suszę w kuchni. Po prostu rozłożone na talerzu czy blasze z piekarnika z wyłożonym papierem do pieczenia. A jak większe ilości to wrzucam na strych.
A potem upycham w słoikach ;-) I jak nie opiszę to po pół roku mam niezłą zagadkę: co to jest?
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline paparapa

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwca 09, 2020, 04:57:57 pm »
Dziewczyny, toż to sama przyjemność. Suszę w kuchni. Po prostu rozłożone na talerzu czy blasze z piekarnika z wyłożonym papierem do pieczenia. A jak większe ilości to wrzucam na strych.
A potem upycham w słoikach ;-) I jak nie opiszę to po pół roku mam niezłą zagadkę: co to jest?

Mi starcza samozaparcia na ususzenie co roku odrobiny mięty, pokrzywy i lipy, mając tylko te 3 nie trudno je rozpoznać. U Ciebie pokaźniejsza kolekcja to nie ma co się dziwić, że potem siedzi się nad słoikiem zastanawiając nad zawartością  :P

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwca 09, 2020, 09:07:19 pm »
Pędźcie po akacje. Bardzo szybko w tym roku zakwitły. I przekwitają.

Pomagają na zgagę. Są moczopędne. Odstresowują.  No i w kosmetyce prawdziwy skarb.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #352 dnia: Października 13, 2020, 06:33:58 pm »
Boszsz...toż to akacje to za chwilę liście zółte zrzucać będą (albo i zielone jak przymrozek złapie).

Znalazłam w szufladzie zapiski, które moga zainspirować do dalszych zioło-exploracji:
KWERCERTYNA - bardzo silnie cytotoksyczna dla C-50. Jest silnym inhibitorem angiogenezy. Znaleźć ją można w młodych liśtkach i pędach dębu oraz z liściach platana. A także w preparatach z modrzewia (polecane Flarix+C oraz Taxifolin).
https://www.lesupplements.com/pl/baza-wiedzy/artykul/10-dihydrokwercetyna-i-witamina-c.html

Ten flarix wydaje się być bardzo pomocnym antidotum na moje bolączki.

Z kolei wyciąg alkoholowy z grabu zwyczajnego (kora, liście) chroni wątrobę i trzustkę.

Zioła można gotować w winie (czerwone, wytrwane). Odwar gotować 20 minut.

Zioła sproszkowane muszą być zmikronizowane (można je mielić w młynku do kawy, ale uważać, aby temperatura ostrzy nie przekroczyła 60 stopni). I takie zmielone waro wymieszać z miodem lub gliceryną..

Pasteryzacja rozkłada wit. C oraz niszczy działanie immunostymulujące.

Do soków dodawać kwas askorbinowy.

To by tyle było z dr Różańskiego.

A teraz pani profesor Wawer:

- galusan epigalokatechiny pomaga zlikwidować oporoność na leki używane w terapii rala piersi .

- przy szpiczaku i leczeniu Bortezomibem nie wolno pić zielonej herbaty.

- resweratrol - ma je czerwone wino, ale dawka 6 mg w wyciągu (kapsułce) = dawka z butli o pojemności 4 litrów. Brać małe dawki - w dużych zamiast roli antyoksydanta staje się prooksydantem.

Resweratrol w połaczeniu z kurkuminą daje świetne działanie przy raku wątroby (badania z roku 2013).

Żeńszeń - poddany działaniu pary wodnej ma silniejsze działanie.

Betaglukan - polski preparat BETAVEN https://naturaltop.pl/zdrowie/2746-betaven-180g.html

Polecana książka: Kuchnia medyczna XXIw.

rośliny krzyżowe - antyrakowe. Zachwalany preparat SULFORAFAN  https://ncez.pl/choroba-a-dieta/nowotwory/warzywa-kapustne-i-sulforafan-przeciwko-rakowi

https://medpak.com.pl/module/ph_simpleblog/module-ph_simpleblog-single?sb_category=poradniki&rewrite=sulforafan-wlasciwosci-dzialanie-dawkowanie
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline somina

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #353 dnia: Stycznia 19, 2021, 02:20:26 pm »
Ja czekam na mój ulubiony sok od matki natury - czyli sok z brzozy. Piję od lat, a dopiero ostatnio dowiedziałam się, że polifenole zawarte w soku brzozowym (https://abczywienia.pl/sok-z-brzozy-wlasciwosci-stosowanie) według badań chronią przed rozwojem nowotworów (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835915/). Im więcej czytam, tym bardziej dostrzegam, że natura wyposażyła nas we wszystko co potrzebne do zdrowego, długie życia. Szkoda, tyle, że tak mało się mówi o tym co dla nas dobre, jak człowiek sam nie poszpera to jest skazany na medyków...

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #354 dnia: Stycznia 31, 2021, 01:54:40 pm »
Bardzo żałuję, że nie mam brzóz w pobliżu.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Kącik zielarza
« Odpowiedź #355 dnia: Stycznia 01, 2022, 10:33:11 pm »
Posadź sobie!  :D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia