Autor Wątek: Sporty zimowe  (Przeczytany 11165 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2016, 06:15:31 pm »
a Tojcia , dobrze , że przypomniałaś mi o butach. Mam rozmiar 40, kilkunastoletnie, moje jednak dawno wydane , myślałam ,ze może cos w Bystrej jeszcze jest. Jak nie było w zeszłym roku to znaczy ,ze porządek był robiony. Chociaz wydaje mi się, że były narty ? nie pamiętasz? Jak pojadę( chyba w kwietniu, zrobię inwentaryzację, tu tez mam sprzęt ,ale raczej aktualnie używany. Jest nadzieja , że będę zmieniac narty na przyszły sezon ). Mam sklerozę, trzeba się upominać!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 06, 2016, 08:22:26 pm »
jako dziecko miałam łyżwy wypożyczane co roku i na zalewanym lodowisku jeździłam, tata nam wszystkim przekazał bakcyla łyżwowego
potem na wsi wybudowano sztuczne lodowisko i co łikent po 2 tury codziennie, piękne to było ..
tera też kupiłam łyżwy i najgorsze było pierwsze 5 minut i dostałam pochwałę od siostrzenicy  8)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 06, 2016, 09:00:04 pm »
oj Amor, Ty faktycznie masz sklerozę  ;D
a ja myślałam, ze ToJa mam największą skleroze (mam chyba najwyższy cholesterol wśród użytkowniczek forum  ;D   )
w zeszłym roku w Bystrej było tak: miałaś dwie pary nart prawdopodobnie do wydania - jedna parę (żółte) wydałaś dla Tojki (amadek  autkiem mi podwiózł do czwy - w lipcu  xhc , se wyobrażacie jakie były jaja, jak wysiadłam z nartami  ;D ) ; druga para (czarne) została w Bystrej. Na stryszku były dwie albo trzy pary butów - męża miałaś podpytać czy któreś z nich do wydania (jakby co, to chetnie bym sie na ona jedna parę załapała,  bo rozmiary były tak pi razy drzwi moje)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 06, 2016, 09:05:38 pm »
NO widzisz- można mieć sklerozę bez cholesterolu!!  :D
A tzn. zółte - pierwsze moje wydane( zabij nie pamiętam :)  ) , czarne były ?ki czort ? to pewnie od rodzinki! a buty tez nie wiem czyje. To rzeczywiście muszę rodzinki popytac najlepiej bym wiedziała o co czyli jak na miejscu będę! Sąsiadów bystrzanskich tez powinnam zagadnąć bo oni także  wymieniali sprzęt!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 06, 2016, 09:08:01 pm »
jakby co ToJa normalne buty mam rozmiar 37
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 06, 2016, 09:18:05 pm »
To moje byłyby najlepsze! Jak będę wymieniać masz je pewne! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 06, 2016, 09:22:34 pm »
 :-*
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 17, 2016, 04:22:58 pm »
Metko w Austrii, Włoszech dzieci do lat bodajże 8, karnety za darmo lub za symboliczne euro. U nas i w Czechach to tylko zniżka (niewielka). Poza tym w Austrii i Włoszech są okresy (zwykle przedświąteczne, posezonowe) że tylko płacisz za apartament, a karnet gratis. W zeszłym roku nasze mauchy we Włoszech były zapisane do szkółki. 6 dni = 120 €, a karnet gratis.
No ale trzeba tam dojechać, zapłacić za hotel, kwaterę.
W Czechach koszt za dzień na wyciągi (okręg Sprinderowy Młyn) ca 100 zł, dla dzieci zniżka chyba 20 %. Można po 13-nastej i wtedy trochę taniej. Ale generalnie ten sport nie jest tani.
Choć jak ktoś go pokocha, to wrażeń moc, a także duże ryzyko. Wielu z moich znajomych (dobrze jeżdżących) jest już po różnych operacjach z tytanem w nogach. I nie zawsze to własna wina, może ktoś wpaść na nas. Ja tego sportu nie pokochałam. Ale moje dzieci tak (zaczęły się uczyć; syn w średniej, a córka na studiach) i wnuki (z wyjątkiem małej Hanusi) już jeżdżą. Drżę jak idą na stok. Tegoroczne święta też dzieci wymyśliły w Alpach  ::((
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 17, 2016, 05:26:45 pm »
Właśnie się dowiedziałam, że moja koleżanka została staranowana na stoku przez malucha bez opieki, który stracił panowanie nad nartami  ::(( Ma uszkodzone oba kolana, na razie jest w szpitalu we Włoszech  :( Dobrze, że nic więcej się jej nie stalo  :( I maluchowi się nic nie stało, na szczęście; pokoziołkował, stał, otrzepał się i pojechał dalej.
Narty to super sport, ale urazy się zdarzają  :-\

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sporty zimowe
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 17, 2016, 08:01:26 pm »
Córki koleżanki mąż, tuż przed świętami, zrobił sobie wypad na kilkudniowe narty do Austrii. Wpadł na niego inny narciarz. Gdyby nie miał kasku, już by kwiatki nad nim rosły. Był długo w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Austrii i zamiast świąt w domu, żona była przy nim w szpitalu. Wycięta śledziona, cos tam jeszcze połamane. Wyszedł z tego, oczywiście nie bez szwanku. A dobry narciarz.
Oczywiście można dać inny przykład, rowerzysty, pieszego na przystanku, staranowanego przez nieodpowiedzialnego kierowcę lub awarię opony, hamulców.

I tak będziemy ryzykować i odkrywać kolejne kartki naszego życia i liczyć, że nie spadnie nam coś (lub ktoś) na głowę  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++