Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 153894 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #435 dnia: Maja 20, 2016, 12:21:54 am »
Dla mnie niepojęte, prosty gość, a zna się na elektryce, hydraulice, kafelkowaniu...
a to niby wykształcony, inteligentny, z wysokim IQ tylko może być fachowcem?   ;)

noooo Dana, to czekamy na fotki po zakończonej robocie  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #436 dnia: Maja 20, 2016, 12:47:57 am »

Pisałam, że były kłopoty ze znalezieniem  fachowców. Zdecydował się pan (mimo że nie namawiałam zważywszy na jego wiek) który nam udrożnił spływ. Ma 71 lat i właściwie już nie robi takich remontów, jakieś drobiazgi, by dorobić do emerytury. Dla mnie niepojęte, prosty gość, a zna się na elektryce, hydraulice, kafelkowaniu... Na razie jesteśmy zadowoleni. Mam nadzieję do Bożego Ciała się uporać z remontem.

Co wg Ciebie Dana znaczy 'prosty_gość' / do cytatu się zwracam / zna się na elektryce, hydraulice, kafelkowaniu ??

Wytłumacz mi co to znaczy dla Ciebie ??

Ps.  ja się domyślam  8) że to stary_dobry_fachowiec który nie miał siły wyjechać z kraju .....  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #437 dnia: Maja 20, 2016, 08:14:36 am »
Czepiłyście się i słusznie, powinnam dokładniej opisać

Prosty, znaczy samouk, pracował kiedyś z budowlance, o szkoły go nie pytałam, czy i jakie ma. Był u nas jako hydraulik (mieliśmy namiar nie pamiętam już od kogo) przepchał rury, a tu niespodzianka, podejmie się łazienki. Nie wyobrażałam sobie, by można było na wszystkim się znać i widać to po tym, jak podchodzi do pracy. No może trochę bałagani, ale dajemy radę, pomagamy w tym
to niby wykształcony, inteligentny, z wysokim IQ tylko może być fachowcem?   ;)

W żadnym razie, fachowiec, a wykształcony to dwa bieguny, a dzisiejsi absolwenci (oczywiście nie uogólniając) to w większości, szczególnie Ci politechniczni (bo z takimi mam kontakt zawodowy) miernota niestety  ::((
A fotki dam, jak będzie ładnie  ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #438 dnia: Maja 20, 2016, 11:32:23 am »
a ja mam często do czynienia (z racji wykonywanej pracy) z takimi jak to określiłaś prostymi ludźmi. i z moich obserwacji wynika, że im bardziej "prosty" tym lepszy fachowiec "ogólnobranżowy"
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #439 dnia: Maja 20, 2016, 11:50:07 am »
Unikajmy uogólnień i oceniania  bo można kogos niepotrzebnie urazić. Szczerosc jest super, tylko dobrze jeśli zastanowimy się nad tym co chcemy na szybko "walnąc ". ( często i mnie przytrafiają się gafy)
 Dana  strzeliła z "prosty"- powinien być niekompetentny? czy o to chodzi?
podobnie jak spotykamy się i tutaj  z uogólnieniem- katolik-  fanatyk, ciemnota, wielbiciel PiSu itp., kochający bezgranicznie księży itp. bzdury, albo każdy wuefista to człowiek bez mózgu!!
myślmy co piszemy - ja tez się będę starała! ;)
to byłoby na tyle w wątku remontowo- budowlanym :)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2016, 11:54:54 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #440 dnia: Maja 20, 2016, 12:05:09 pm »
Amorku, po co ten wywód. Faktycznie użyłam słowa prosty, ale nie było to określenie deprecjonujące kogokolwiek i bez cienia wartościowania, a już wcale nie określenie w kategorii lepszy gorszy.
Dla mnie prosty człowiek (oceniana po sposobie wysławiania się, zachowywania się takiego bez nadęcia, bezpośredniego bardzo itp.) stanowi wartość. Wcześniej był hydraulik młody, skasował stówę i gówno zrobił (a miał przetkać rurę) a elokwentny, taki "inteligencik" w stroju hydraulika i  zaraz przysłał kolegę kafelkarza (cena nas powaliła  ::(() dodając, że do hydrauliki on przyjdzie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #441 dnia: Maja 20, 2016, 01:01:40 pm »
Dla mnie "ptosty" to jednak określenie pejoratywne.
Dodatkowo Dano napisałaś, że to niepojęte - prosty, a potrafi tyle rzeczy.

Więc może jednak "wywód" Amora potrzebny, żeby się zastanowić, zanim się walnie..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #442 dnia: Maja 20, 2016, 02:06:45 pm »
Amorku, po co ten wywód. Faktycznie użyłam słowa prosty, ale nie było to określenie deprecjonujące kogokolwiek i bez cienia wartościowania, a już wcale nie określenie w kategorii lepszy gorszy.
Dla mnie prosty człowiek (oceniana po sposobie wysławiania się, zachowywania się takiego bez nadęcia, bezpośredniego bardzo itp.) stanowi wartość. Wcześniej był hydraulik młody, skasował stówę i gówno zrobił (a miał przetkać rurę) a elokwentny, taki "inteligencik" w stroju hydraulika i  zaraz przysłał kolegę kafelkarza (cena nas powaliła  ::(() dodając, że do hydrauliki on przyjdzie.
:oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #443 dnia: Maja 20, 2016, 03:42:11 pm »
Amorku, po co ten wywód. Faktycznie użyłam słowa prosty, ale nie było to określenie deprecjonujące kogokolwiek i bez cienia wartościowania, a już wcale nie określenie w kategorii lepszy gorszy.
Dla mnie prosty człowiek (oceniana po sposobie wysławiania się, zachowywania się takiego bez nadęcia, bezpośredniego bardzo itp.) stanowi wartość. Wcześniej był hydraulik młody, skasował stówę i gówno zrobił (a miał przetkać rurę) a elokwentny, taki "inteligencik" w stroju hydraulika i  zaraz przysłał kolegę kafelkarza (cena nas powaliła  ::(() dodając, że do hydrauliki on przyjdzie.
Dana nie był mój "wywód" skierowany przeciwko Tobie , ani przeciw komukolwiek. Był ZA dobrą komunikacją, byśmy się lepiej rozumieli i dogadywali, tylko i aż tyle.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #444 dnia: Maja 20, 2016, 08:25:50 pm »
Zgadzam się całkowicie z betty ze sposobem rozumienia słowa "prosty człowiek".
Jest to również dla mnie określenie pejoratywne i myślę, że w ten sposób należy rozumieć jego znaczenie.

Sens użycia tego określenia właśnie w takim znaczeniu potwierdza, znowu jak dla mnie, dodanie, cyt. "(...)a potrafi tyle rzeczy".

Właśnie dla dobrej komunikacji warto rozumieć znaczenie słów jakich się używa, zwłaszcza gdy się jest wśród ludzi i zakładam, że nie chce się nikogo urazić.

Póżniejsze tłumaczenie innego sposobu rozumienia użytych słów, jak dla mnie  ;), umniejsza wiarygodności ich autora.

Chyba, że się mylę  ;)   ;)  ;)   :-*  :-*  :-*


 
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2016, 08:32:05 pm wysłana przez Mirusia »

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #445 dnia: Maja 21, 2016, 10:01:05 am »
mylisz się  :P

a ja nie rozumiem dlaczego...

(cyt.) "Jest to również dla mnie określenie pejoratywne i myślę, że w ten sposób należy rozumieć jego znaczenie."

...należy rozumieć znaczenie, bo dla Ciebie jest pejoratywne. Dla mnie nie jest. Prostacki - owszem, ale nie prosty.

a tak poza tym - przecież Dana ma prawo się zdziwić, nawet jeśli my się nie dziwimy...
ja się wczoraj dziwiłam (w innej, niebudowlanej sytuacji) niewiedzy ludzkiej, braku nawet elementarnych (dla mnie) podstaw. moja kuzynka sie dziwiła, że ja się dziwię, bo dla niej to było oczywiste, że ludzie nie wiedzą i tak naprawdę wiedzieć nie chcą  :o więc obie się dziwiłyśmy, tylko każda na inny temat  ::)  ;)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #446 dnia: Maja 21, 2016, 10:22:06 am »
myślę, że tu nie określenie "prosty" narobiło zamieszania, tylko połączenie go ze zdziwieniem, że prosty człowiek może być wszechstronny i solidny,
a przecież może i bardzo często jest  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #447 dnia: Maja 21, 2016, 11:15:33 am »
Może i się mylę  ;),

ale ja tak to pojmuję, i to w tym kontekście o którym pisałam i o którym pisa mag,
dlatego cały czas podkreślałam, że: jak dla mnie.
I też raczej ten zwrot wytłuściłabym, niż należy, wyrwane z kontekstu

Skoro niektórzy mają prawo się dziwić, chyba i ja też mam prawo wyrazić swoje zdanie   ;D  :P

« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2016, 11:23:29 am wysłana przez Mirusia »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #448 dnia: Maja 21, 2016, 11:24:56 pm »
Ekstra...bicie piany. Prosty, nieprosty...może o tej łazience trochę?  ;D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #449 dnia: Maja 21, 2016, 11:38:57 pm »
Ekstra...bicie piany. Prosty, nieprosty...może o tej łazience trochę?  ;D

no właśnie  :D
bo ja prosta baba jestem i ciekawa jestem kolorów i gadżetów  ;D