Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2079831 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4725 dnia: Maja 24, 2014, 03:50:31 pm »
U mnie też chyba bedzie burz :oklaski:
Natalia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4726 dnia: Maja 24, 2014, 07:26:34 pm »
... a mnie ucieszyło, że dziś TU dotarłam. Wreszcie ...  ztx

A poza tym ... wyrehabilitowanam, wyjeżdżona wycieczkowo, wczoraj ... zakończonam białotygodniowo.
Dziś ... porządki od-przed-sanatoryjne - zrobione, i niepokojące doniesienia z rodzinnego domu - uspokojone !!!

Na wieczór nie siadam przed TV (chłopaki oglądać będą haratanie hiszpańskiej gały  ;)).
Siadam przed monitor.
Z chłodzącą się właśnie ... malvaziją w kieliszku ...  :)

Pozdraviam serdecznie  :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4727 dnia: Maja 24, 2014, 07:36:45 pm »
..... to u nas już wczoraj była burza i już wczoraj Mirusiu byś się cieszyła  :)

Dano, wiem, przecież czytam i od dwóch dni zadraszczam  ;)
No cóż u mnie nadal ani kropelki, zachmurzyło, powiało i dalej ciepła doopa  >:(

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4728 dnia: Maja 24, 2014, 07:47:49 pm »
U mnie też postraszyło grzmotami ale nie spadła kropla deszczu .....  >:(
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4729 dnia: Maja 24, 2014, 08:03:35 pm »
A ja miałam dawno Cię Parabolu już zapytać i zapominam  ;)
Nad Twoim miastem są przepięknie wzgórza.
Na jednym z nich, jadąc samochodem wydawało mi się na wysokości, na oko, Gubałówki nad Zakopanem, stoją dwa potężne domy, nowe. Niżej chyba ze dwa mniejsze, jakby dla gości lub pracowników. Całość ogrodzona chyba dołem. Dojazd na górę wayasfaltowany. Wszystko zadbane i widać po tym dużą kasę.
Nie mam pojęcia w której to części miasta i przy jakiej ulicy. Ale myślę sobie, że nie tak dużo jest takich domostw.
Wiesz może, kto tam mieszka ?

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4730 dnia: Maja 24, 2014, 08:08:27 pm »
U Paraboli to cudne muzeum etnograficzne jest - wielkie, obeszłam ongiś całe (wszystkie moje chłopaki w połowie mieli dość i z naburmuszonymi minami szczekali na mnie przy bramie :D ). Przez tych kilka lat pewnie się jeszcze rozrosło, bo taki był plan.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4731 dnia: Maja 24, 2014, 08:11:07 pm »
Nie byłam w muzeum. Samego mniasta też nie znam.
Ale jak dla mnie jedna z ładniejszych krain w Polsce.
Bardzo malownicza  :)
No i dwie koleżanki miałam na studiach z New S..... ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2014, 08:13:53 pm wysłana przez Mirusia »

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4732 dnia: Maja 24, 2014, 08:35:53 pm »
Mirusiu te domy są przed wjazdem do NS i należą do córek potentata lodowego p. Korala.
Ta wyasfaltowana droga jest jeszcze podgrzewana coby w zimie można było wyjechać bez przeszkód.  :P

U Paraboli to cudne muzeum etnograficzne jest - wielkie,
Przez tych kilka lat pewnie się jeszcze rozrosło, bo taki był plan.
Skansen stoi sobie dalej i oczywiście przybyło kilka cennych zabytkowych chałup, ale powstało //nie wiem czy już wtedy było ?? // Miasteczko Galicyjskie
https://www.google.pl/search?q=miasteczko+galicyjskie&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=buWAU9l78p_sBqXkgIAC&ved=0CFsQsAQ&biw=1528&bih=841#q=miasteczko+galicyjskie+nowy+s%C4%85cz&tbm=isch
no jest tam co oglądać, można tam spędzić cały dzień i jeszcze czasu by brakło.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2014, 08:38:40 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4733 dnia: Maja 24, 2014, 08:38:13 pm »
Tak też słyszałam  ;)
Tylko, że tego na g.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4734 dnia: Maja 24, 2014, 08:41:37 pm »
powstało //nie wiem czy już wtedy było ?? // Miasteczko Galicyjskie

Ano naówczas się dopiero robiło. Czyli muszem pojechać znów :)

Mirusiu te domy są przed wjazdem do NS i należą do córek potentata lodowego p. Korala.
Ta wyasfaltowana droga jest jeszcze podgrzewana coby w zimie można było wyjechać bez przeszkód.  :P

He, he - lodowe panny to powinny dobrze sobie radzić i na oblodzonej drodze, nie?  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2014, 08:43:58 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4735 dnia: Maja 24, 2014, 08:46:00 pm »
Zapraszam  ztx
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4737 dnia: Maja 24, 2014, 10:50:37 pm »
ucieszyło mnie - pierwszy raz w tym roku pojechałam z męzowatym na rower, potem pracowałam w pocie czoła u mamy, bo wykorzystując,że nie ma taty malarze wymalowali ponad połowę domu (pierwsza częśc robiłyśmy jak był w kwietniu 5 dni w szpitalu), umordowałam się okrutnie, ale pomoglam, przebrałam się i poleciałam koło 18 tej do Taty, bo mu wczoraj obiecałam, że będę, zaliczyłam lody z męzem wracając i będąc dobrą żoną chciałam zrobić kolację z zieloną cebulką z ogródka, wybralam się schodami z tarasu - niestety było mokro na schodach, noga mi objechała, spadłam ze schodów, gresowy schód ma złamany przód, ja z krzkiem plecami, pupą, krzyżami gruchnęłam na tych schodach...leżałam bo tak strasznie upadłam, że byłam przekonana, że miednice i kręgosłup złamałam. mąż mnie jakoś podniósł i spędziłam czas na podłodze z lodem na plecach, kręgosłupie... ruszam się, więc chyba się nie połamałam. wszystko boli, ale nie pojechalam do szpitala, chyba jestem cała. A w środę bylam na zastrzyku w staw biodrowy z kortykosterydów, bo bywa że kuleję.... masakra...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4738 dnia: Maja 24, 2014, 11:11:06 pm »
Ojej Danusiu dzięki Bogu, że nic sobie nie złamałaś  ??? ...wspólczuje takiego upadku
Będą teraz siniaki, ale to pikuś, znikną.
Powiem Ci że ja też muszę uważać, bo się starej babie wydaje, że jeszcze młódka i tu wyskoczy tam wylezie itd i już też parę razy zaliczyłam glebę .....  ::(( ...
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4739 dnia: Maja 24, 2014, 11:17:43 pm »
Bogusiu, Ty to młodka jesteś :), wyobraź sobie, że ja to jeszcze nóż do tej cebulki w ręku miałam, cud,że się na niego nie nabiłam, leżałam na bruku plackiem. Ale że gresowa kafelka schodowa jest w kawałkach to już niewyobrażalne - miałam kupę szczęścia, że głowa, zęby i kości całe. Ale głupia baba jestem, bo jeszcze idąc po tą cholerną cebulkę ubrałam skórzane papcie - z wodą okazało się ż eto lodowisko :(, całe życie się człowiek uczy na błędach
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia