Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2080634 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4740 dnia: Maja 25, 2014, 10:16:50 am »
 ::(( Daj Boże, że rzeczywiście nic się nie stało
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4741 dnia: Maja 25, 2014, 10:44:29 am »
Po pierwsze uwolnili mnie ze wszystkiego - drenu i wenflonow ztx, po drugie rozmawiałam przez tel. Z synusiem :) tęsniem doktorek mnie obejrzał i mówi, że ładnie to wygląda. Cóż, każdy ma swój gust ;) to mnie ucieszylo dziś.  A wkurza mnie stukanie z telefonu. Kompa chcę!
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4742 dnia: Maja 25, 2014, 10:55:38 am »
No i migusiem :D Ładnie, że tak ładnie ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4743 dnia: Maja 25, 2014, 11:35:42 am »
Danusiu, idź Ty lepiej może do lekarza.
Nich obaczy, czy aby na pewno nie ma żadnego złamania.
Moja mama przesuwając ciężką rzecz naderwała też miednicę,
chociaż zrób rtg. Ach..... ten nasz pośpiesz

Reniferku, tak trzymać :)

U mnie w nocy popadało i jest już zupełnie insze powietrze  :)

Ciekawam, czy dziewczęta już na miejscu (Malta).
Ktoś ze SPA zagląda, a już teraz nie wiem, czy to Anioł, czy Amadek :D
Też jedziecie, czy jesteście już w Poznaniu?

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4744 dnia: Maja 25, 2014, 02:42:46 pm »
Oj Danusiu o nieszczęście nie tak trudno ,mam nadzieje że wszystko w porządku  :-* ,kurcze współczuję , potraktuj to heparyną w żelu /najlepsza na stłuczenia/ ,

 pseudo weekend tak krotki ,tęsknie za jednym choć w miesiącu weekendem  żebym nic nie musiała ,żeby mogła robić to co chce ,pogoda dzisiaj cudna  ,23 stopnie ,wiaterek ,słonko nie grzeje ,kończę gotować obiad i do pracy,dziadek z wnuczkiem  na wycieczce rowerowej ,córka w robocie ,młoda przy książkach a wczoraj zakupy sobotnie ,praca i cudne chwile  na działeczce u znajomych, kontakt z naturą, błogi kontakt  /na 2 h ale zawsze coś/ ztx ,jutro jadę rano do K z psiapsiółką ,trza z rana się zerwać i tak kółko koło macieju tydzień  za tygodniem biegnie  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4745 dnia: Maja 26, 2014, 12:14:44 am »
na razie jadę jutro do roboty, choć wszystko boli, w robocie tylko wk...w mnie czeka, bo w czwartek mało ważna osoba raczyła o 15-tj poinformować mnie i moja kolezanke, że mamy się wynieśc z biura(w kórym jestem od 7 lat i jest to biuro obsługi klienta) na pierwsze pietro na koniec korytarza. Idioci. Napisałam dwóm prezesom prawie dosłownie, że to tak jakby piekarnię dać do bloku na pietro. I jeszcze nie omieszkałam napisać im na maila parę słów bez owijania w bawełnę. Mam ich dosyć. Jak moze pamietaćie wypowiedzenie dostałam po 13tu latach pracy miesiąc przed 56 urodzinami- to było dwa lata temu.Teraz jestem na umowie zleceniu mającej wszelkie znamiona umowy o pracę -mam urlop, opłacam cały zus, jest bezterminowa, mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. I gdybym tylko nie potrzebowała tej marnej kasy, kórą zarabiam to walnęłabym wypowiedzeniem. Ale o pensji męża, kiedy dojazdy do K-c kosztują min. 1tys. zł/m-c nie powinnam tego robić. Tak podpowiada rozsądek, ale mam dość....
Beciu, u Ciebie pracuje jeden kolega, kórego kiedyś od nas zwolnili, ma na imię Krzysztof B., też nieciekawie się z nim rozstali.
Pewnie jutro mnie trafi wnerw, ale nie zamierzam pracować przeprowadzając graty, co najwyżej zażądam żeby sami załatwili przenoszenie gratów. W sumie powinnam zrobić rtg i się wylizywać z ran...chyba jutro będę tworzyć scenariusze na bieżąco, zwłaszcza, że córcia koleżanki z która mozemy się zastępować rano ma być u lekarza.Ależ Was zanudzam, sorki, wypiszę się to mi lżej. A z Tatą byłam ponad dwie godziny na wolności, w P-nie były imprezy OGRODY dAISY, KONNE PARADY ITD.mnóstwo luda no i oczywista dostał tata puchar lodów i capuccino :), pozdrawiam wieczornie, zwykle w poniedziałki nie mogę zasnąć...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4746 dnia: Maja 26, 2014, 10:55:33 am »
Zaproponuj im otwarcie stanowiska pracy na targu, tam chociaż klientom łatwiej będzie trafić do was, może nawet dużo łatwiej.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4747 dnia: Maja 26, 2014, 12:17:13 pm »
Danusiu współczuję bólu i  ciągłego stresu w robocie ,jakby człek miał mało swoich prywatnych ,kochanie walnij L4 i z grzywki ,kochana dbaj o siebie ,łatwo radzić  ;)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4748 dnia: Maja 26, 2014, 12:19:28 pm »
Mogę tylko dodać, że znam te stresy, wiecznie wygórowane wymagania.
Też nie mam wyjścia i muszę rabotać   >:(

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4749 dnia: Maja 26, 2014, 03:55:57 pm »
A u mnie jak lato,przyszła burza ,pobłyskało pogrzmiało ,ulewny deszcz i znòw świeci słoneczko.Wkurza mnie ,bo chyba wraca moja polimyalgia reumatyczna ::((.Znòw zaczynaja boleć mnie mięśnie i z rana chodzę jakbym miała 80 lat. ::((
Natalia

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4750 dnia: Maja 26, 2014, 09:08:49 pm »
Jak moze pamietaćie wypowiedzenie dostałam po 13tu latach pracy miesiąc przed 56 urodzinami- to było dwa lata temu.Teraz jestem na umowie zleceniu mającej wszelkie znamiona umowy o pracę -mam urlop, opłacam cały zus, jest bezterminowa, mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. I gdybym tylko nie potrzebowała tej marnej kasy, kórą zarabiam to walnęłabym wypowiedzeniem.
Beciu, u Ciebie pracuje jeden kolega, kórego kiedyś od nas zwolnili, ma na imię Krzysztof B., też nieciekawie się z nim rozstali.

pamiętamy Danusiu!
i pamiętamy co Ci doradzałyśmy... ale też potrafię zrozumieć Twój wybór... tylko wiesz, jak to mówią: kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę  ::)  >:(...

co Ty masz kobieto za umowę zlecenie???  :o
pierwsze słyszę o urlopie i okresie wypowiedzenia przy takiej umowie  :o

Pan Krzysztof B. pracuje u nas, ale w innym oddziale, tzn. w innej dzielnicy miasta... też nie ma łatwo ze swoją obecną kierowniczką...
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4751 dnia: Maja 27, 2014, 12:06:00 am »
Lulu!!! jesteś genialna - praca  na targowisku to będzie to! walnę im tą propozycją jak tylko będę miała okazję :))!
spracowałam się dzisiaj sortując,nizzcąc, odkurzając.. to w robocie, po czym wieczorem pomaszerowąłam do mamusi z rózami,
życzeniami, a mamusia - co to wieczorem w sobotę skończyłyśmy sprzątanie po malowaniu, mówi nie podoba mi się w moim pokoju, obrazki nie wiszą tak jak trzeba, coś tam nie tak, cos tam... więc zamiast z mamusią świętować to mówię - zaraz wszystko zrobię tak żebyś była zadowolona.. i dalej tu gwożdzie do ściany, tu zmiana obrazka, tu prześcielenie łóżek w dwóch pokojach na inny sposób (rozumiecie - od 7,30 do 15tej przeprowadzka w robocie :( i ja liczę, że z mamusią ten dzień matki...,
moje dzieci W-Wa, kraków, więc dół, a tu robótki ręczne ciąg dalszy), więcmówie sobie spoko, wytrzymaj , jeszcze jeden wieczór porządkowania, sortowania, niszczenia , m.in. różnych papierów, notatek, dokumentów, zbiorów nikomu_niepotrzebnych rzeczy tatusia( nie myślcie, że lekceważę- mam mnóstwo Jego ważnych, pieknych rzeczy, cenię to)... emocje, jego pismo, jego zapiski...no i tak spędzajac czas trafiam na kopertę  - a tam 390 zł spinaczem spięte i  400 zl spinaczem spięte w starej kopercie... w grudniu sprzątając jakieś półki u mamy znalazłam zamelinowaneprzez Tatę 2700 zł, w sobotę znalazłyśmy 900 zł zwinięte w folię, zamaskowane wacikiem... uzbierało się mamie na częśc zapłaty malarzom :)! Sprzątam u mamusi ok. 21 dzisiaj, telefonuje małż - jedziemy do mojej super_cioci... póltora tyg. temu mieliśmy lecieć do Włoch na ich zaproszenie i tydzień na jachcie. Lot miał być w poniedz.. ale głowny organizator i właściciel w piątek (przed poniedz.) miał zawał - wszystko padło :(, dziś telefonują - przyjeżdżajcie, omówimy, lecimy, płyniemy :).W czwartek lecimy do Mediolanu, potem jedziemy do Genui tam jacht i płyniemy :)))))! I chciałoby się powiedzieć różnym - to mi LOTTO! Wujkowie są świetni, mamy z nimi b.dobry kontakt i tak po prostu nas zapraszają... :).
Raz już byliśmy razem na jachcie  w Chorwacji - było pieknie! tak sobie myślę, że gdzieś ktoś czuwa i czasem wynagradza...
pozdrawiam mocno
p.s. Beciu - masz rację - co to za zlecenie:) i wiesz - w umowę wpisałam 36 dni urlopu nie warunkując tego dokumentem o niepełnosprawności (który miałam, ale ostatnio nie odnowiłam) i mam te 36 dni :). Tak się skupili, coby mi zmniejszyć wynagrodzenie, że nie zwrócił podpisującuy uwagi co podpisuje;)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4752 dnia: Maja 27, 2014, 12:25:28 am »
To sobie rób szybciutko grupę, bo jej brak może Ci się nie opłacić.
Tylko dalej mi nie pasuje, umowa zlecenie i jakikolwiek urlop. Przecież to nie jest zgodne z przepisami. Jeśli jakakolwiek umowa nosi znamiona umowy o pracę, to się ją zmienia właśnie na taką.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4753 dnia: Maja 27, 2014, 12:42:14 am »
..............


...ale literek... :-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4754 dnia: Maja 27, 2014, 05:08:50 pm »
.............  A wkurza mnie stukanie z telefonu. Kompa chcę!
reniferku, reniferku plissssssssss załóż sobie swój wątek, bo mi giniesz na forum  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym